Advertisement

Local Slowpitch Softball Schedules

Mar. 16—ADA LADY COUGARS

Head Coach: Jeremy Strong

MARCH

18 at Roff, 4:30 p.m.

19 SEMINOLE, 5 p.m.

25 TUPELO, 4:30 p.m.

26 at Meeker, 4:30 p.m.

28 Beast of the East, Stonewall

APRIL

1 at Sulphur Festival, TBA

2 STONEWALL, 5 p.m.

4 at Kiowa Tournament

8 at Seminole, 5 p.m.

9 MCLOUD, 5 p.m.

11 DAVIS, 5 p.m.

12 at Maud, TBA

15 ADA FESTIVAL, 4:30 p.m.

16 at Byng, 5 p.m.

ALLEN LADY MUSTANGS

Head Coach: Michaela Richbourg

18 at Rattan Festival

19 KONAWA, 4:30 p.m.

21 at Tupelo, 4:30 p.m.

25 at Red Oak, 4 p.m.

28 at Weleetka Tournament, TBA

APRIL

1 MILL CREEK, 4:30 p.m.

2 at Stratford, 4:30 p.m.

4 at Varnum Tournament, TBA.

8 at Roff Festival, 4 p.m.

9 ALLEN FESTIVAL, 4 p.m.

15 at Moss Festival, 4 p.m.

16 at Latta, 4:30 p.m.

ASHER LADY INDIANS

Head Coach: Tari Dubler

MARCH

18-19 at Broken Bow Festival, TBA

25-26 at RWB Tournament, Asher

28 at Wayne, 5:45 p.m.

29 at Wayne Festival, TBA

APRIL

1 at Wetumka, 5:45 p.m.

2 at Roff, 5:45 p.m.

4 at Varnum Tournament, TBA

8 KONAWA, 5:45 p.m.

9 at Tupelo Festival, 5:30 p.m.

12 at Moss Festival, 2 p.m.

15 WAPANUCKA, 5:45 p.m.

16 ASHER FESTIVAL, 4 p.m.

BYNG LADY PIRATES

Head Coach: Markus Carr

MARCH

21 STONEWALL, 6:30 p.m.

22 at Roff, 4:30 p.m.

25 at Davis, 6 p.m.

26 at McLoud, 5 p.m.

28 Beast of the East, Stonewall

APRIL

2 TUSHKA, 5 p.m.

4 at Roff Tournament, TBA

8 BYNG FESTIVAL, 6 p.m.

9 SULPHUR, 6:30 p.m.

11 LEXINGTON, 5 p.m.

15 at Bethel, 5 p.m.

16 ADA, 5 p.m.

22 at Bethel, 5 p.m.

LATTA LADY PANTHERS

Head Coach: Jeremy Bates

MARCH

19 STONEWALL, 5:30 p.m.

21 at Roff, 4:30 p.m.

25 at Turner, 5 p.m.

26 VETERAN BAT FESTIVAL, TBA

28 Beast of the East, Stonewall

APRIL

1 at Prague, 4 p.m.

2 at Wilson, 4:30 p.m.

4 at Washington Tournament, TBA

8 at Plainview Festival, 5:45 p.m.

9 at Maud Festival, 4:30 p.m.

11 TISHOMINGO, 5 p.m.

12 Hall of Fame Festival, TBA

15 CADDO, 5:45 p.m.

16 ALLEN, 5:45 p.m.

22 LATTA FESTIVAL, 4:30 p.m.

23 LINDSAY, 6:15 p.m.

ROFF LADY TIGERS

Head Coach: Eric Hardison

18 ADA, 4:30 p.m.

19 at Sasakwa, 5:30 p.m.

21 LATTA, 4:30 p.m.

22 BYNG, 4:30 p.m.

25 at RWB Tournament, Asher

28 Beast of the East, Stonewall

APRIL

2 ASHER, 5:30 p.m.

4 TURNPIKE SHOWDOWN, TBA

8 ALLEN, 4:30 p.m.

9 at Pittsburg Festival, 4 p.m.

11 MOSS, 4:30 p.m.

12 at Dickson, 4 p.m.

22 at Coalgate, 4:30 p.m.

STONEWALL LADY LONGHORNS

Head Coach: Chase Tidwell

MARCH

19 at Latta, 5:30 p.m.

21 at Byng, 5:30 p.m.

23 at USA Softball Festival, OKC

25 at Coalgate, 5:30 p.m.

26 at Latta Festival, TBA

28 Beast of the East, Stonewall

APRIL

1 MADILL, 4:30 p.m.

2 ADA, 4:30 p.m.

4 at Turnpike Showdown, TBA

8 COALGATE, 5:30 p.m.

9 at Varnum, 5:30 p.m.

11 at Caney Tournament, TBA

15 at Holdenville, 5:30 p.m.

16 NEW LIMA, 5:30 p.m.

STRATFORD LADY BULLDOGS

Head Coach: Tony Prichard

MARCH

18-19 at Rattan Festivall, TBA

25-26 at RWB Tournament, Asher

28 Beast of the East, Stonewall

APRIL

1 at Lexington, 4:30 p.m.

2 ALLEN, 5:30 p.m.

5 WYNNEWOOD, 2 p.m.

8 MAUD, 5:30 p.m.

9 at Tushka, 4:30 p.m.

11 at Dibble Festival, 5 p.m.

15 STRATFORD FESTIVAL, 4:30 p.m.

16 at Asher Festival, 4:30 p.m.

TUPELO LADY TIGERS

Head Coach: Dustin Romines

MARCH

19 at Rattan Festival, TBA

21 ALLEN, 4:30 p.m.

25 at Ada, 4:30 p.m.

26 at Latta Festival, TBA

28 Beast of the East, Stonewall

APRIL

1 VANOSS, 4:30 p.m.

2 at Coleman, 4:30 p.m.

4 at Turnpike Showdown, TBA

9 TUPELO FESTIVAL, 4 p.m.

11 at Caney Tournament, TBA

16 at Coalgate Festival, 6 p.m.

22 at Latta Festival, 4:30 p.m.

VANOSS LADY WOLVES

Head Coach: Jacob Grace

MARCH

18 at Broken Bow Festival, TBA

28 Beast of the East, Stonewall

APRIL

1 at Tupelo, 4:30 p.m.

2 WAYNE, 4:30 p.m.

4 at Turnpike Showdown, TBA

8 at Stuart, 4:30 p.m.

9 SASAKWA, 4:30 p.m.

11 VANOSS FESTIVAL, TBA

15 MAUD, 4:30 p.m.